MILENA LIUTKUTĖ - GRIGAITIENĖ

Profesionali grafikė, šiuolaikinio meno ir dizaino atstovė. Kuria paveikslus, prabangias meno dovanas, funkcionalius interjero objektus (lininiai kilimai, veidrodžiai, patalynė, pledai). Siekia vientiso meno vertės pojūčio namuose. 

Kiekvienas objektas – atskiras meno kūrinys. Tai žavi senojo graviūrų amato ir modernaus dizaino sintezė. Sukurta tam, kad menas priartėtų prie žmogaus, gyventų ir kurtų istorijas, o vertė augtų su laiku. “Tai daiktai vidumi brandžiam žmogui, kuriam svarbūs ne trumpalaikiai, bet autentiški, išliekamąją vertę turintys objektai. Dažnai tarp meno ir dizaino egzistuoja atskirtis: štai – menas kabo ant sienos, o baldai gyvena savo gyvenimą. Man norėjosi sušvelninti tą liniją, kad žmogus priartėtų prie meno, o šis natūraliai įsilietų į jo kasdienius ritualus ir taptų mažų namų istorijų dalimi.” – sako Milena (citata iš žurnalo Lamų slėnis).

Darbai | Reikšmės

„Laumžirgis“ – „apie pokyčius, augimą, visų savojo „aš“ radimą, naujų savybių atradimą, senų atsiskyrimą“. Technikos – graviūra (koliažas, sausa adata, monotipija)

„Inspiration“ – „apie polėkį gyventi, jausti, patirti – kvietimas atrasti ir siekti įkvepiančių dalykų, kurie augina mums sparnus“. Technikos – graviūra (sausa adata, cianotipija) 

„Mūza“ – „apie moterišką stiprybę ir galią, kaip priminimas sau apie savo žavesį ir unikalumą“. Technikos – graviūra (koliažas, sausa adata, monotipija)

„Time of your life“ ir kiti kaligrafiniai. Afirmacijos, priminimai, linkėjimai sau. Kvietimas sustoti ir pastebėti save visumoje. Pasidžiaugti savimi. Pajausti save. Kaligrafiniai etiudai tušu.

Išskirtinumas | Parodos

Milena įsikūrusi savo vardo studiją Užupyje. Veikloje svarbus aukso vidurys tarp – kūrybos ir logikos, įkvėpimo ir racionalumo, meno ir dizaino. Aktyviai dalyvauja profesionaliose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Skiriamasis bruožas – daugiau nei dešimtmetį visą kūrybą siejanti mėlyna spalva, lyg savitas identitetas. Pristatė ekspoziciją „Vidinis eko“ ir instaliaciją „Nebeaktualu“ tarptautinėje meno mugėje Art Vilnius’22. Šilko aksesuarai „Passion“ yra gavę A’Design Award Winner Gold apdovanojimą.